Miloš Zeman a profesoři

sobota 18. květen 2013 15:00

Zlatej Klaus, říká si člověk, ba říká se to v člověku nechtíc až samo! Jakkoli byl Klaus mnohdy až nesnesitelný a arogantní, či někdy dokonce nesnesitelně arogantní, Miloš Zeman je docela jiný kanón. Jenomže marno se vztekat, bohužel se našlo dost idiotů, kteří ho volili a ještě více těch, kteří nevolili vůbec. Konečně však největší past tkví v tom, že pro ty své hraje nyní pan president skvělé divadlo.

Inu, bezmoc člověkem jakžtakž myslícím až lomcuje a veškeré myšlení je jaksi prd platno. Nemá smysl si cokoli namlouvat: voličům Miloše Zemana jsou jacíkoli profesoři čehokoli naprosto lhostejní, university jsou pro ně méně než nonstop herny, vzdělání a nic s ním související nemá v jejich očích valné ceny.

Netoliko, že jsou jim vzdělanci lhostejní, oni je naopak ještě dráždí: nic neleze idiotovi tak na nervy, jako vzdělaný člověk s názorem. Proti nehoráznému postupu Miloše Zemana vůči Martinu C.Putnovi se nyní právem zvednou nejen všichni inteligentní lidé, nýbrž i celá "pražská kavárna", celá "kulturní fronta", všichni "petenti a pravdoláskaři" a právě vším tím navýsost oprávněným povykem Zeman pouze z pohledu svých voličů poporoste. 

Oni ti jeho voliči totiž nyní nejen, že nejsou zděšeni a zklamáni, oni se právě na tohle byli těšili! Konečně to těm fouňům vzdělánkovskejm někdo pořádně natřel! Konečně těm pámbíčkářskejm kreténům někdo zaťal tipec! Patří jim to, ať nevejskaj! Už to měl někdo udělat dávno...

I politici ČSSD musejí doufat v to, že na svou stranu přetáhnou i dosud nerozhodnuté: proto M.C.Putnu nyní slovně brání, ač by jinak drželi hubu. To Miloš Zeman ví dávno, že není na světě nikoho, kdo by ve vztahu k němu dosud váhal a u vědomí pětiletého klidu na práci nemusí se pan rukavadítělj na žádné ty inťouše vohlížet. 

U svých to Miloš Zeman na celé čáře vyhrává, nevěřím, že se najde jediný výraznější hlas odporu z jeho tábora. S dalšími protesty vůči presidentově nehoráznému guberniálnímu křováctví jen se více zaleskne obraz Zemana, jakožto obhájce....koho vlastně?

Chtělo se mi napsat chudých, ale ty nehájí nikdo; socialisti nejméně. Bezmocných? Ne, v těch jen kypí vztek a volili by raději i Jakla. 

Obhájce idiotů, to bude ono. Pán Bůh s námi.

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

O kdečem, všeličems a lecčems jiném a krom toho o spoustě dalších věcí. Někdy tak, jindy onak, přec jen vždy aspoň nějak, ba někdy i zcela jináč.

Hudebník a amatérský hvězdář.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora