Chcete někdo Jiřího Čunka?

čtvrtek 3. duben 2008 11:14

Nemůžu si pomoct, ale zas se neudržím, abych se nevyjádřil k aktualitě! Tak rád se zas vrátím k planetám a starým časům, věřte mi. Otázka zní: chcete někdo Jiřího Čunka? Nezdá se i vám, že se realita dostává do tak neuvěřitelné zrcadlové síně, že mezi těmi směšnými dlouhány s nafouklou hlavou a břichatci téměř bezhlavými již nepoznáte ani sebe sama? Že ta změť kravat a bělostných úsměvů už tak čpí do nosu, že byste ty hadrníky nejradši vypráskali metlou na koberce, pěkně na věšáku mezi domy jako kdysi má babička?

Kdo stojí o jednoho pazdráta ve vládě? Kdo se tak snaží, že bez váhání popře i tu nejchatrnější logiku, pohrdne jindy vzývaným hlasem lidu? Kdo dokázal pohnout i Schwarzenbergem a proč vlastně? Abychom v každých zprávách, v každých novinách viděli ten roztlemený výsměch naší bezuzdné naivity? Abychom se zas nechali sytit bezcenými lejstry a glejty plnými štemplů jak Kráčmerovic kravka vonným senem?

Kdo chce ve vládě neschopného packala, který není mocen vymyslet si aspoň snesitelně drzou lež? Kdo není schopen vysvětlit komukoli, co vlastně tolik umí, že o tom arci chce rozhodovat? Co vlastně přináší své straně, že na něm tak lpí, že tak za ním  stojí? Kalouska a Svobodu aspoň lidé volili, tohohle čunka si tam ale drze vtlačili jiní! Copak nevidí, že napříště může lidovce volit jen ta kravka Kráčmerovic?

Nevěřím, že existuje racionální vysvětlení: i kdyby v tom někdo vězel deseti miliony, je to pořád malá motivace. K tomu, aby tuhle reinstalaci prosadil, s mnohým by se musel dělit a mnoho by mu tudíž nezbylo. K tomu, aby byl tenhle hadrník něčí figurkou, je kolem něho příliš nežádoucího povyku. K tomu, aby to byl promyšlený strategický plán nějakého politického génia, by ten génius musel být prohnanější než Žižka s liškou (ryšavou), Skorzenym a Kasparovem dohromady!

A k tomu, abychom ho chtěli sami? Mlaťte nás po hlavách touhle politikou, mlaťte nás, co se nám do těch poddanských kebulí vejde. Mlaťte nás dalších dvacet let, denodenně, ránem i nocí, místo jídla, mlaťte nás, bubeníčkové nastrojení, mlaťte. Třeba se nám nakonec toho čunka ještě zachce.

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

O kdečem, všeličems a lecčems jiném a krom toho o spoustě dalších věcí. Někdy tak, jindy onak, přec jen vždy aspoň nějak, ba někdy i zcela jináč.

Hudebník a amatérský hvězdář.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora