Kudy Ztoho ven?

pátek 23. listopad 2012 12:01

Tak si můžeme, laskavým přičiněním několika "umělců", svobodně a demokraticky zanadávat ministrům a poslancům a to zcela po libosti. A nemusíme se obtěžovat na demonstraci, nemusíme se podepisovat, nemusíme argumentovat, myslet. Nemusíme mrznout na náměstí, nemusíme vlastně nic. Jsem přesvědčen, že ta dnešní všeobecná "blbá nálada", to všudypřítomné nadávání a nesouhlas jsou ve své pravé podstatě projevem narcismu.

Je to zkrátka způsob, jak snadno povýšit svou důležitost, jak se pojednou cítit významnou a nenahraditelnou součástí drhnoucího mechanismu. Ano: jsme to právě MY, kdož žijeme v těžké době, jež si žádá činu, právě NÁM jest trpět knůtu Kalouskovu, právě nám jest snášet nečas doby Nečasovy. Ano: jsme to MY, na něž svět čeká, MY, bez nichž demokracie nikdy nebude fungovat. Ano, je třeba s tím vším skoncovat, vymést onen chlív Augiášův a to pěkně "zvostra".

Chceme se aspoň ve svém vzteku cítit jako oni hrdinové, kteří nám na těch SKUTEČNÝCH křižovatkách dějin tu naší dnešní svobodu, lidskost a naše bohatství vydobyli. Chceme se dorovnat pocitům bořitelů monarchie, pocitům budovatelů masarykovské republiky, revolucionářů všech dob a míst. Vždyť i my máme pěsti a vztek!

Máme dobrou vládu, máme dobrého premiéra, máme demokracii, mír, dobré sousedy. Máme dostatek a hojnost. Žijeme v čase dobrém a požehnaném, nikoli v nečase. Budiž nám jméno našeho premiéra, slušného a vzdělaného člověka, připomínkou oněch horších možností.

Kdo však z těch křiklounů, holešovských vyzyvatelů, anonymních pisatelů sta hoven a defenestrátorů Miroslava Kalouska se obtěžuje jít k volbám?

Však i kdybychom žili v zemi, která nemá štěstí na mír a dobré sousedy, v zemi, které hrozí SKUTEČNÁ nebezpečí a OPRAVDOVÁ zodpovědnost, v takovém Izraeli kupříkladu, jistojistě by nám ubylo zájemců o presidentsví.

Nadávejme, bijme pěstmi v stůl, chceme-li.

A nebo ne, nechceme-li. Inu jak kdo. Jen aby nám však jednou nebylo líto, o jsme si to z vlastní vůle pobořili.

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

O kdečem, všeličems a lecčems jiném a krom toho o spoustě dalších věcí. Někdy tak, jindy onak, přec jen vždy aspoň nějak, ba někdy i zcela jináč.

Hudebník a amatérský hvězdář.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora