O naší milované Slavii

pátek 6. květen 2011 19:44

Jsou věci, které se zdají být zcela neuvěřitelné - jen dokud se nestanou. Pak najednou celá věc vypadá dokonale logicky a každá další rána, každý další prasklý svorník v druhdy bezpříkladně pevné konstrukci, přichází v přesně danou chvíli, ve zcela očekávaném a dokonale pochopitelném sledu. A je-li Čech něčemu uvyklý, pak jsou to právě takovéto příhody. Něco zdánlivě nezbořitelného se jednomu hroutí přímo před očima a člověk ani nestačí kroutit hlavou.

Nevěřím na prostou techniku. Všechno má svůj počátek, svou motivaci v Duchu. Bez Ducha není nic, nic nezačne a nic bez jeho přičinění pro nic za nic neskončí.

Když moje milovaná Slavia stavěla stadion, asi jsem to nejlogičtější očekával bláhově: stadion Pepiho Bicana. Náš klub měl ve svých řadách největšího fotbalistu světové historie, o historii naší ani nemluvě. Svého času živil celý klub se všemi svými oddíly: od kopané, přes šerm  až po seno pro jezdecký oddíl, jak kdysi vzpomínala paní Bicanová.

Jenže ten stadion Bicanovo jméno nedostal. A říkejte si co chcete, ale nepochybuji ani na okamžik, že tehdy to celé začalo. Od té doby ten průšvih už nebylo lze žádnou mocí odvrátit. Špatná cesta byla nastoupena a nikam jinam, než ke špatnému konci vést nemohla.

Snad nás třetí liga očistí. V ideálním případě přijdeme o celý majetek, o ten velkolepý stadion, někdo to rozprodá, rozpustí v nic, a pár kluků s červenobílým trikem zůstane na nějakém travnatém plácku s ošoupanou merunou. A pustí se do třetí ligy. Poctivě, pomalu, po staru.

A jednoho dne, třeba za deset let, třeba za dvacet, se k tomu titulu probojují znovu. A na tu dřevěnou boudu hrdě natlučou nápis "Stadion Pepiho Bicana".

To bude správná cesta, Pánbůh nám na ní pomáhej.

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

Jan-Matěj Rak

O kdečem, všeličems a lecčems jiném a krom toho o spoustě dalších věcí. Někdy tak, jindy onak, přec jen vždy aspoň nějak, ba někdy i zcela jináč.

Hudebník a amatérský hvězdář.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora